Sve kategorije

U skladu s člankom 3. stavkom 2. točkom (a) ovog članka, za proizvodnju električne energije za proizvodnju električne energije za proizvodnju električne energije za proizvodnju električne energije za proizvodnju električne energije za proizvodnju električne energije za proizvodnju električne energije za proizvodnju električne energije za proizvodnju električne energije za proizvodnju električne energije za

2026-09-20 20:34:46
U skladu s člankom 3. stavkom 2. točkom (a) ovog članka, za proizvodnju električne energije za proizvodnju električne energije za proizvodnju električne energije za proizvodnju električne energije za proizvodnju električne energije za proizvodnju električne energije za proizvodnju električne energije za proizvodnju električne energije za proizvodnju električne energije za proizvodnju električne energije za

Meta Opis: U skladu s člankom 3. stavkom 1. točkom (a) ovog članka, za električne elektrane s visokom temperaturom i visokom temperaturom, za koje se primjenjuje sljedeći standard: U skladu s člankom 3. stavkom 1. točkom (a) ovog članka, za sve proizvode koji se upotrebljavaju u proizvodnji, za koje se primjenjuje ovaj članak, za koje se primjenjuje ovaj članak, za koje se primjenjuje ovaj članak, primjenjuje se sljedeći standard:


"Specifična" je oznaka za proizvodnju električne energije koja se koristi za proizvodnju električne energije u skladu s člankom 3. točkom (a) točke (a) točke (a) točke (a) točke (b) točke (c) točke (d) točke (e) točke (e) točke (e) točke (e) točke (e

  • Glavne radne temperature pare : 560°C 620°C  (1,040°F 1,150°F )
  • Glavni radni pritisak pare : 180bar 300bar  (2,600PSI 4,350Psi )

Pod ovim teškim uvjetima pritiska i temperature, standardni ugljik i niskorazvojni čelik gube svu strukturnu čvrstoću i pate od brze u slučaju da se radi o proizvodnji električne energije, primjenjuje se sljedeći metod: .

Za preživljavanje 30-godišnjeg životnog vijeka (250.000 sati) bez puknuća pare potrebna je specijalizirana metalurgija za lijanje na visoke temperature: lijanje S druge strane, za proizvodnju s masenim udjelom od 0,01 do 0,01 mm, upotrebljavaju se: i napredne Modilizirani čelik 9Cr-1Mo-V-Nb (ASTM A217 razina C12A / odlitak razina 91 / 1.4903) , održavanje stroge kontrole nad delta-feritom ( δ - ferit =0%), izvršavanje automatiziranih višeslojnih U slučaju da se ne primjenjuje, to se može učiniti na temelju sljedećih metoda: 730°C 760°C ), i usklađenost s U skladu s člankom 3. stavkom 2. točkom (a) ovog članka, za sve proizvode koji se upotrebljavaju u proizvodnji goriva, za koje se primjenjuje standardna specifikacija za proizvodnju goriva, utvrđuje se: .

U ovom tehničkom vodiču pruža se iscrpna inženjerska analiza metalurgije legura otpornih na pucanje, modeliranja odlijevanja od debelog do tankog dijela DFM-a, višestepenske toplinske obrade, 5-osne CNC obradne obloge parnim pečatom te standarde usklađenosti nuklearne

Precision-cast high-temperature creep-resistant C12A Grade 91 and WC9 main steam valve bodies


1. za U slučaju da se radi o proizvodnji električne energije, potrebno je utvrditi:

                     ┌──────────────────────────────────────────────┐
                     │ Supercritical Steam (560 °C - 620 °C, 300 bar)│
                     └──────────────────────┬───────────────────────┘
                                            │
        ┌───────────────────────────────────┼───────────────────────────────────┐
        ▼                                   ▼                                   ▼
┌───────────────────────────────┐ ┌───────────────────────────────┐ ┌───────────────────────────────┐
│ Long-Term Creep Rupture       │ │ Thermal Shock Low-Cycle Fatig │ │ Type IV Heat-Affected Cracking│
│ (Diffusion-controlled void    │ │ (Rapid thermal gradients      │ │ (Fine-grained HAZ softening   │
│  formation on prior austenite)│ │  during plant load ramping)   │ │  leading to premature failure)│
└───────────────────────────────┘ └───────────────────────────────┘ └───────────────────────────────┘
Sastav za proizvodnju električne energije Stanje pare i pritisak S druge strane, u slučaju da se ne radi o ispitivanju, potrebno je utvrditi: Razvojni materijali
HP glavna parna zaustavljanja i upravljač ventila 565°C 610°C - Što? 250–300bar U slučaju da je vozilo u stanju da se kreće, mora se osigurati da je vozilo u stanju da se kreće. S obzirom na to da je to samo jedan od glavnih elemenata, ne smije se koristiti za proizvodnju drugih materijala.
S druge strane, za sve tipove ventila za ponovno zagrijavanje s prosječnim pritiskom (IP) 565°C 620°C - Što? 50–80bar U slučaju da se ne primjenjuje, ispitivanje se provodi u skladu s člankom 6. stavkom 2. U skladu s člankom 6. stavkom 1.
Uređaji za proizvodnju električnih goriva U slučaju da se ne primjenjuje, to se može upotrebljavati za određivanje vrijednosti. Izlučivanje od otpadnih otpada U skladu s člankom 3. stavkom 1.
S druge strane, u slučaju da se ne primjenjuje, to se može primjenjivati na sve druge uređaje. 280°C 350°C - Što? 320bar U slučaju izravnog izravnog izravnog ispitivanja, potrebno je utvrditi: U skladu s člankom 3. stavkom 1.

2. - Što? Metalurgija legura otpornih na pucanje i hijerarhija materijala

A. ASTM A217 razina C12A (izlijevanje modificirano 9Cr-1Mo-V-Nb / razina 91)

Razred C12A predstavlja vrhunac feritno-martensitnih čelika za visoke temperature za ultra-superkritičnu parnu službu do 620°C :

Kemijski element Uobičajeni broj Kritska metalurška funkcija pri visokim temperaturama
Ugljik (C) 0.08–0.12% Optimizira volumenski dio primarnog karbida bez žrtvovanja zavarivosti
Hrom (Cr) 8.0–9.5% Zaštitni oblici C. Sljedeći članak r 2O3s masenim udjelom od 0,15 mm ili većim
Molibden (Mo) 0.85–1.05% Uređenje čvrstog otoplja u matici martensita; povećava otpornost na puzanje
Vanadij (V) 0.18–0.25% Kritično uređaji za proizvodnju plastike V (C. Sljedeći članak ,N)uvođenje u promet <20nm ) da je izmaknuće
Nioba (Nb) 0.06–0.10% Forme stabilne Nb (C. Sljedeći članak ,N)u skladu s člankom 3. stavkom 1.
Dušik (N) 0.030–0.070% Kombinuje se s V i Nb-om kako bi formirao MX-tipne spojeve; održava snagu puzanja
Čvrstoća: (Nja sam... +Mn )≤1.0% Striktna granica : Visoka Nja sam... +Mn depresija A. c. Sljedeći članak 1u slučaju da je to potrebno, to se može učiniti na temelju sljedećih uvjeta:
Delta-ferit ( δ ) 0.0%(Strogo nula) Delta-ferit drastično smanjuje snagu puknuća i otpornost na udarce.
  • Mikrostrukturni cilj : 100%s masenim udjelom od 0,15 mm ili više, ali ne više od 0,15 mm M23C. Sljedeći članak 6karbidi i intra-latni MX. - Ne, ne, ne, ne.

Metallographic microstructure of cast Grade 91 9Cr-1Mo-V-Nb creep-resistant steel


B. ASTM A217 razina WC9 (lijeveni čelik od 2,25Cr-1Mo)

Za subkritičnu i standardnu superkritičnu službu do 570°C , Vrsta WC9 (2,25% Cr 1,0% Mo) "Sredstva za proizvodnju" uključuju:

  • Sastav : 0.05−0.18%C. Sljedeći članak ,  2.0−2.75%CR ,  0.90−1.20%Mo ,  ≤0.70% Mn.
  • Mehanska svojstva (normalizirana i temperirana) : R m ≥590MPa ,  R p 0.2≥400MPa ,  A. 5≥18%,  Čarpi CVN ≥40J na 20°C .

3. Slijedi sljedeće: Sredstva za proizvodnju i proizvodnju električne energije

U skladu s člankom 3. stavkom 2. stavkom 2. ovog članka, u skladu s člankom 3. stavkom 3. 100mm– 250mm (između zidnih) presjeka tanjih cijevi protoka ( 35mm– 60mm ).

┌─────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ 1. 3D Precision Master Tooling & Ceramic Shell/Sand Molding │
│    • High-rigidity molds resist ferrostatic expansion       │
├─────────────────────────────────────────────────────────────┤
│ 2. CAE Solidification Simulation (MAGMA / ProCAST)          │
│    • Predicts internal shrinkage at internal valve seat ribs │
├─────────────────────────────────────────────────────────────┤
│ 3. Insulated Exothermic Feeder Sleeves over Main Flanges    │
│    • High thermal modulus feeder risers maintain liquid feed│
│      pathway into heavy valve neck                          │
├─────────────────────────────────────────────────────────────┤
│ 4. Heavy Steel Chills at Internal Seat Pockets              │
│    • Accelerates freezing at deep internal seat intersections│
│    • Guarantees 100% volumetric soundness (RT Level 1)      │
└─────────────────────────────────────────────────────────────┘

4. - Što? U skladu s člankom 3. stavkom 2. točkom (a) ovog Pravilnika, za proizvodnju električne energije u skladu s člankom 3. točkom (a) ovog Pravilnika, proizvođač mora upotrebljavati:

Automated industrial post-weld heat treatment PWHT furnace with thermocouples on turbine casing

Toplotna obrada odlitog čelika razreda C12A / razreda 91 zahtijeva strogu kontrolu temperature prozora:

As-Cast State: Coarse Untempered Martensite + Delta Ferrite
                   │
                   ▼
┌────────────────────────────────────────────────────────┐
│ 1. High-Temperature Normalizing (1,040 °C – 1,080 °C)  │
│    (Fully dissolves all carbides into single-phase $\gamma$)│
└──────────────────┬─────────────────────────────────────┘
                   │
                   ▼  Forced Air Blast / High-Agitation Quench
┌────────────────────────────────────────────────────────┐
│ 2. Rapid Cooling (Cooling Rate $>5\text{ °C/sec}$)     │
│    (Bypasses ferrite/pearlite nose; forms 100% $\alpha'$) │
└──────────────────┬─────────────────────────────────────┘
                   │
                   ▼
┌────────────────────────────────────────────────────────┐
│ 3. Precision High-Temperature Tempering (730 °C – 760 °C)
│    • Strict window: Must be $>730\text{ °C}$ for creep │
│      stability, but strictly $< Ac_1$ ($790\text{ °C}$)│
│    • Soaked for 4–8 hours; precipitates MX carbonitrides│
└────────────────────────────────────────────────────────┘

- Pet. S druge strane, za proizvodnju električnih vozila, u skladu s člankom 77. stavkom 1.

5-axis CNC horizontal machining center precision milling internal steam flow passages of valve

U slučaju da se u slučaju manjeg nedostatka sjedala, u slučaju da se u slučaju manjeg nedostatka sjedala, u slučaju manjeg nedostatka sjedala, u slučaju manjeg nedostatka sjedala, u slučaju manjeg nedostatka sjedala, u slučaju manjeg nedostatka sjedala, u slučaju manjeg nedostatka sjedala, u slučaju manjeg nedostatka sjed

S druge strane, za potrebe ovog poglavlja,

  1. Sredstva za obradu i obradu otpada : Visoka krutost 5-osni CNC vodoravni obradioni centri precizno-mlin unutarnji džepovi sjedalo ventila, održavanje izvod i kvadratnost unutar ≤0.015mm .
  2. Stellit 6 tvrdo površinsko prekrivanje završen je proces izrade i obrade: >40HRC (i) čvrsto obrtanje na površine za sjedenje ventila, nakon čega slijedi CNC brušenje s dijamantima ( R a. ≤0.2µm ).
  3. S druge strane, za proizvodnju proizvoda iz poglavlja 5 ovog Pravilnika, primjenjuje se sljedeći standard: u skladu s standardom ASME B16.5 koncentrična žugljana završnica ( R a. 3,2 6,3 μm (i) za velike vertikalne vrtne strojeve.

6. - Što? U skladu s člankom 3. stavkom 1.

Kategorija inspekcije U skladu s člankom 4. stavkom 2. Kriteriji prihvaćanja
Radiografsko ispitivanje (RT) U skladu s člankom 3. stavkom 1. u slučaju da je to potrebno, za svaki sustav za upravljanje pritiskom, potrebno je osigurati da je sustav za upravljanje pritiskom u skladu s člankom 6. stavkom 2. Razina 1/2 Prihvatanje
Ultrasvukovo testiranje (UT) U skladu s člankom 3. stavkom 1. snimak je potrebno provjeriti u skladu s člankom 6. stavkom 2.
Magnetno praškasto ispitivanje (MT) U skladu s člankom 6. stavkom 1. 100% fluorescentne MT na svim unutarnjim cijevima za protok, pripremama za varenje i filetima za sjedalo; nula pukotina
Vrlo visoka napetost i puzanje U skladu s člankom 3. stavkom 1. 600°C (članak 4. točka 2.) U slučaju da se u slučaju podizanja izloženosti za uzgoj na visoku temperaturu ne provjeri, u slučaju da se u slučaju podizanja izloženosti za uzgoj u visoku temperaturu provjeri, to znači da se ne može provjeriti da je podizanje izloženosti za uzgoj u visoku temperaturu
U slučaju da se ne provodi ispitivanje, ispit mora biti izveden u skladu s člankom 6. stavkom 2. U skladu s člankom 3. stavkom 1. 1.5×za hladni nazivni tlak ( >450bar (i) >30minuta - nultog pada tlaka

- Sedam. U skladu s člankom 11. stavkom 1.

Proizvodnja visokotemperaturnih superkritičnih odlijevanja za elektrane zahtijeva certificirano inducijsko topljenje visokih legura, precizno oblikovanje keramičkog pijeska, računalno kontrolirane PWHT peći i sveobuhvatne NDT ustanove.

U skladu s člankom 11. stavkom 1. u skladu s člankom 3. stavkom 1.

  • U skladu s člankom 3. stavkom 1. : Certificirana proizvodnja ASTM A217 razreda WC9, WC6, C12A (vrsta odlijevanja 91) i EN 10283 1.4903.
  • U skladu s člankom 4. stavkom 1. u skladu s člankom 3. stavkom 1. stavkom 2. ovog članka, za proizvodnju i prodaju od 500 kg do 25 tona, potrebno je:
  • Službeni sustav za proizvodnju električne energije u skladu s člankom 3. stavkom 2. ±5°C jednakoća temperature tijekom 750°C otpojne obrade.
  • Napredna CNC obrada s pet osova : Veliki vodoravni vrtljački i vertikalni obrtači koji proizvode gotove površine parnih čepova, stalne tvrde površine i žbunjene flange.
  • Nadzor na energetsku učinkovitost u skladu s člankom 3. stavkom 1. točkom (a) ovog članka, za sve proizvode koji se upotrebljavaju u proizvodnji električne energije, za koje se primjenjuje točka (b) ovog članka, za koje se primjenjuje točka (c) ovog članka, za koje se primjenjuje točka (d) ovog članka, za koje se

Grand turbine hall of modern ultra-supercritical thermal power plant with high-pressure steam turbines


Odluka Komisije

U skladu s člankom 3. stavkom 2. točkom (a) ovog članka, "sistem za upravljanje energijom" znači sustav za upravljanje energijom koji je osmišljen za upravljanje energijom. Za osiguranje 250 000 sati sigurnog rada bez puknuća ili curenja pare potrebna je disciplinirana kemija cr-mo-v-nb legure s niskim udjelom ugljika (C12A / razina 91), potpuna eliminacija delta-ferrita, strogo kompjuterizirana PWHT ( 730°C 760°C ), i 100% volumetrične NTP inspekcije.

Partnerstvo s iskusnim, integrisanim teškim livenjem i preciznim strojevima osigurava da vaši ventili i turbine za proizvodnju energije rade na maksimalnoj učinkovitosti uz beskompromisnu sigurnost.

Kontaktirajte Dandong City Pengxin Machinery Co., Ltd. da biste poslali crteže parnih ventila ili turbina.

U skladu s člankom 1. stavkom 1. točkom (a) Uredbe (EZ) br. 1225/2009